نفس كشيدن دریافت نانچیکو دختر مورد علاقه

نفس كشيدن: دریافت نانچیکو دختر مورد علاقه اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات چرا فیفا به ماجرای نایکی و تحریم فوتبال کشور عزیزمان ایران ورود نکرد؟

فدراسیون جهانی فوتبال با وجود قواعد مشکل که راجع به تبعیض در فعالیت‌هایش دارد، به عنوان تحریم نایکی و فوتبال کشور عزیزمان ایران ورود نکرد. این عنوان شائبه‌هایی

چرا فیفا به ماجرای نایکی و تحریم فوتبال کشور عزیزمان ایران ورود نکرد؟

چرا فیفا به ماجرای نایکی و تحریم فوتبال کشور عزیزمان ایران ورود نکرد؟

عبارات مهم : ایران

فدراسیون جهانی فوتبال با وجود قواعد مشکل که راجع به تبعیض در فعالیت هایش دارد، به عنوان تحریم نایکی و فوتبال کشور عزیزمان ایران ورود نکرد. این عنوان شائبه هایی را به وجود آورد ولی ظاهرا فیفا نیز دلایل خاص خود را داشته هست.

به گزارش ایسنا از روسیه، تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران در آستانه حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و در زمانی که خود را مهیای حضور به روسیه می کرد درگیر حاشیه شد. عنوان به این قرار بود که شرکت نایکی رسما اعلام کرد قراردادش را با بازیکنان ایرانی جهت حضور در جام جهانی فسخ می کند و این عنوان بدان معنا بود که فوتبالیست های تیم ملی کشور عزیزمان ایران حق استفاده از کفش نایکی در جام جهانی را نخواهند داشت. این خبر تصویر العمل هایی متفاوتی را به همراه داشت، ولی بااهمیت ترین توصیه آن تصویر العمل نداشتن فدراسیون جهانی فوتبال به این ماجرا بود، آیا که بر اساس اساسنامه فیفا دخالت دادن هر گونه مسائلی غیر از فوتبال و تبعیضی از در جمله رنگ، نژاد، قومیت در فوتبال ممنوع است و طبق اصل یک اساسنامه فیفا هیچ کشور یا شرکتی حق ندارد این قوانین را در فوتبال نقض کند.

ماجرای اعلامیه نایکی تصویر العمل کارلوس کی روش را نیز به همراه داشت. ماجرایی که مشابه آن پیش از این جهت ورزش کشور عزیزمان ایران رخ داده بود. شرکت سامسونگ در بازی های المپیک زمستانی اعلام کرد که به ورزشکاران ایرانی گوشی سامسونگ هدیه نخواهد داد، علت سامسونگ نیز تحریم های آمریکا اعلام شده است بود. آن ماجرا با دخالت کمیته ملی المپیک و وزارت امور خارجه حل شد، ولی به نظر می رسید در عنوان نایکی و تیم ملی کشور عزیزمان ایران اتحاد واحدی جهت پیگیری تحریم نایکی و فوتبال کشور عزیزمان ایران رقم نخورده است.

چرا فیفا به ماجرای نایکی و تحریم فوتبال کشور عزیزمان ایران ورود نکرد؟

به گفته مهرداد مسعودی، کارشناس فیفا و فعال در امور ارتباطات فدراسیون جهانی فوتبال که بعد از تمرین روز یکشنبه تیم ملی با خبرنگاران ایرانی سخن میگفت، عنوان نایکی و فوتبال کشور عزیزمان ایران متفاوت با سامسونگ و المپیک زمستانی بوده است.

ظاهرا شرکت نایکی پیرو اعلامیه اش تنها قرارداد خود با یکی از بازیکنان تیم ملی را فسخ کرده است.

فدراسیون جهانی فوتبال با وجود قواعد مشکل که راجع به تبعیض در فعالیت‌هایش دارد، به عنوان تحریم نایکی و فوتبال کشور عزیزمان ایران ورود نکرد. این عنوان شائبه‌هایی

سامان قدوس، بازیکن ایرانی – سوئدی که در فوتبال سوئد شاغل است قراردادی را با شرکت نایکی جهت تامین کفش داشته است و ظاهرا نایکی قراردادی را فسخ کرده است که در آن قرارداد ملیت سامان قدوس سوئدی درج شده است است و ارتباطی با تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران نداشته هست. از آن جایی که هیچ کدام از بازیکنان دیگر تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران قراردادی با نایکی نداشتند و عنوان تحریم نایکی و فوتبال کشور عزیزمان ایران نیز محدود به سامان قدوس و ملیت سوئدی او شده است هست، فیفا ترجیح داده است که به این عنوان ورود نکند.

به گزارش ایسنا، به نظر می رسد که اصل عنوان تحریم نایکی علیه تیم ملی فوتبال کشور عزیزمان ایران به ماجرای تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران باز می گردد و فیفا نیز به علت این که ادله مشخصی در این عنوان نداشته است به ماجرا ورود نکرده است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | فوتبال | سامسونگ | کفش نایکی | جام جهانی | فوتبالیست ها | تحریم های آمریکا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs